home | mapa webu 

tábor Chlistov

 

Letní dětský tábor Mravenčí Hora se nachází na rozlehlé louce v obci Chlistov přibližně 10 kilometrů od Klatov.

 

Informace Koronavirus !!!


Vážení rodiče, přátelé, děti,

pevně věříme, že tábor letos proběhne.
Z organizačních důvodů Vás žádáme o zaplacení tábora!

Pozor !!!
V sekci dokumenty jsou hygieniské a provozní opatření letošního tábora!


Přeji hezký den všem :-) LTMHCH Bedy

 


Příští již 39. ročník tohoto tábora proběhne v termínu:


3.7.-17.7.2021, nástup dětí odpoledne od 14:00 hodin

LETOŠNÍ BĚH TÁBORA JE OBSAZEN - JIŽ NEPŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY !

Po domluvě s vedoucím tábora, je možné přijmout 5 náhradníků.

 


Velká louka a okolní lesy dávají dětem velkou příležitost pobytu na čerstvém vzduchu se svými vrstevníky.

Cena poukazu pro pobyt dítěte na táboře je 3 900,- Kč. Dítě je na tábor nutné dovézt. Přesná adresa a souřadnice GPS jsou uvedeny v kontaktech. Po příjezdu do tábora jsou děti ubytovány do stanů s podsadou a rozděleny do družin. K nim jsou přiděleni táboroví vedoucí a instruktoři, kteří se jim po celou dobu věnují. Stravování na táboře probíhá v 5 ti fázích počínaje snídaní, svačinou, obědem, přesnídávkou a večeří konče. V táboře je po celou dobu pobytu zdravotník, kterému v případě potřeby připravte léky s patřičným popisem a jménem dítěte. Je nutné, aby dítě mělo všechna povinná očkování. Na táboře není zavedena elektřina, pouze v případě potřeby je k dispozici elektrocentrála a umělé osvětlení provozních prostor tábora. Hygiena probíhá pravidelně v přírodní umývárně a v mycích stanech, které jsou pro pány a dámy zvlášť.

Během celého tábora děti hrají celotáborovou hru při níž mezi sebou soutěží a snaží se získat co nejvíce bodů do celkového skóre své družiny. Páteří celotáborové hry jsou závody a soutěže družin v lesním prostředí a na louce. Během soutěží děti hrají, vzdělávají se, poznávají přírodu a učí tábornickým dovednostem. Dále jsou do programu zahrnuty míčové hry a jiné sportovní aktivity. Děti mají na táboře k dispozici různé sportovní vybavení jako jsou míče, rakety na líný tenis, ringo kroužky, frisbee, badmington atd. Jsou vedeny k samostatnosti, zodpovědnosti nejen za sebe ale i k ostatním. V průběhu tábora jsou pro děti připraveny dva výlety do historických míst okolí. Na přivítanou s prostředím tábora je čeká procházka po okolí, při které děti získají základní povědomí o místě tábora. Nedílnou součástí našeho tábora je také táborový oheň na přivítanou, při kterém se děti seznamují při hře na kytaru , hraní scének a různých hádanek. Podle počasí je táborových ohňů více, minimálně ještě jeden na závěr. Na okraji vesnice Chlistov je koupaliště vzdálené od tábora chůzí asi 15 minut.

Návštěvní den je v sobotu. Po obědě v návštěvní den přijeďte své dítě navštívit. Prosíme o dodržení návštěvního dne, neboť by se mohlo stát, že v jiném termínu se bude vaše dítě účastnit hry a nebude moci Vás vidět.