home | mapa webu 

tábor Chlistov

 

Letní dětský tábor Mravenčí Hora se nachází na rozlehlé louce v obci Chlistov přibližně 10 kilometrů od Klatov.

 

Informace Koronavirus !!!

Zdravím všechny děti, rodiče a přátele. Vše se tedy semlelo tak, že uspořádat tábor bude možné a to i v našem termínu. Tímto tedy potvrzuji, že tábor BUDE. Zde je odkaz na MZCR, kde jsou stanoveny podmínky :
https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2020/05/tabory_2505.pdf
Pro nás je škoda, že tábor nebudeme moci jako obvykle obohatit nějakou ukázkou čehokoliv, letos byla předjednána ukázka HZS Klatovy, ale bohužel. I s výlety to bude náročnější, nesmíme hromadnou dopravou, bude se tak jednat o kratší pěší výlety na zajímavá místa v okolí. Hygienická opatření by zas takový problém být neměl. Co je ale důležité, aby zdravotní posouzení a bezinfekčnost byly aktuální, ne tedy z loňska. PROSÍM VŠECHNY ÚČASTNÍKY, ABY DOLOŽILI V SOULADU S DOPORUČENÍM MZ ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOST S PLATNOSTÍ Z ROKU 2020. Bez tohoto dokladu nebude možné dítě na tábor přijmout.

Rovněž prosím o uhrazení tábora do 24.6.2020.

NA LETOŠNÍM TÁBOŘE BUDOU ZAKÁZÁNY VÍKENDOVÉ NÁVŠTĚVY RODIČŮ !!!

Přeji hezké pondělí všem :-) LTMHCH Bedy

 


Příští již 38. ročník tohoto tábora proběhne v termínu:


4.7.-18.7.2020, nástup dětí odpoledne od 14:00 hodin

LETOŠNÍ BĚH TÁBORA JE OBSAZEN - JIŽ NEPŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY !

Pokud by se nějaká místa uvolnila, dáme Vám to vědět.


Velká louka a okolní lesy dávají dětem velkou příležitost pobytu na čerstvém vzduchu se svými vrstevníky.

Cena poukazu pro pobyt dítěte na táboře je 3 900,- Kč. Dítě je na tábor nutné dovézt. Přesná adresa a souřadnice GPS jsou uvedeny v kontaktech. Po příjezdu do tábora jsou děti ubytovány do stanů s podsadou a rozděleny do družin. K nim jsou přiděleni táboroví vedoucí a instruktoři, kteří se jim po celou dobu věnují. Stravování na táboře probíhá v 5 ti fázích počínaje snídaní, svačinou, obědem, přesnídávkou a večeří konče. V táboře je po celou dobu pobytu zdravotník, kterému v případě potřeby připravte léky s patřičným popisem a jménem dítěte. Je nutné, aby dítě mělo všechna povinná očkování. Na táboře není zavedena elektřina, pouze v případě potřeby je k dispozici elektrocentrála a umělé osvětlení provozních prostor tábora. Hygiena probíhá pravidelně v přírodní umývárně a v mycích stanech, které jsou pro pány a dámy zvlášť.

Během celého tábora děti hrají celotáborovou hru při níž mezi sebou soutěží a snaží se získat co nejvíce bodů do celkového skóre své družiny. Páteří celotáborové hry jsou závody a soutěže družin v lesním prostředí a na louce. Během soutěží děti hrají, vzdělávají se, poznávají přírodu a učí tábornickým dovednostem. Dále jsou do programu zahrnuty míčové hry a jiné sportovní aktivity. Děti mají na táboře k dispozici různé sportovní vybavení jako jsou míče, rakety na líný tenis, ringo kroužky, frisbee, badmington atd. Jsou vedeny k samostatnosti, zodpovědnosti nejen za sebe ale i k ostatním. V průběhu tábora jsou pro děti připraveny dva výlety do historických míst okolí. Na přivítanou s prostředím tábora je čeká procházka po okolí, při které děti získají základní povědomí o místě tábora. Nedílnou součástí našeho tábora je také táborový oheň na přivítanou, při kterém se děti seznamují při hře na kytaru , hraní scének a různých hádanek. Podle počasí je táborových ohňů více, minimálně ještě jeden na závěr. Na okraji vesnice Chlistov je koupaliště vzdálené od tábora chůzí asi 15 minut.

Návštěvní den je v sobotu. Po obědě v návštěvní den přijeďte své dítě navštívit. Prosíme o dodržení návštěvního dne, neboť by se mohlo stát, že v jiném termínu se bude vaše dítě účastnit hry a nebude moci Vás vidět.